Catering – jak to ugryźć


Napewno nieraz zdarzało się Wam organizować spotkanie rodzinne lub imprezę dla znajomych u siebie w domu. Jedni to uwielbiają inni nienawidzą, mimo wszystko czasem po prostu nie mamy wyjścia i musimy takie wydarzenie przygotować u siebie. Nie ma co się oszukiwać, czasy spotkań przy chipsach i ciastkach dawno się skończyły i każdy chciałby swoich gości zaskoczyć dobrym jedzeniem. Dlatego coraz częściej decydujemy się na catering, żeby zaoszczędzić sobie czasu na posprzątanie domu i inne zajęcia, żeby wizyta gości przebiegła po naszej myśli. Dlatego chcielibyśmy Wam przybliżyć temat cateringu.

catering okazjonalny
tartinki z ciasta francuskiego
_DSC5286-Edit-Edit

Jak to jest z cenami?


Jedną z najważniejszych kwestii na pewno jest cena, jaką zapłacimy za catering. Na rynku znajduje się już wiele firm świadczących takie usługi, a ceny bywają naprawdę różne. Skąd takie zróżnicowanie? Wszystko zależy przede wszystkim, od wielkości cateringu i rodzaju potraw oraz przystawek jakie zamówimy. Na cenę wpływa również jakość składników użytych do przygotowywania jedzenia, ale niestety nie zawsze te dwa czynniki idą ze sobą w parze. Dlatego warto korzystać z ofert sprawdzonych firm, żeby nie dać się naciągnąć i żeby wszystko wypadło tak jak sobie tego życzymy.

Gotować samemu czy zamówić catering?


Musimy liczyć się z tym, że kwota końcowa będzie wyższa od tej jaką wydalibyśmy sami na przygotowanie wszystkich potraw i przekąsek. Jest to logiczne bo firma cateringowa ma swoje koszty utrzymania bo zatrudnia pracowników, wynajmuje lokal i musi płacić różne podatki. Dodatkowo gdy sami przygotowujemy jedzenie nie myślimy również o kosztach zużycia energii, które również mają wpływ na cenę końcową. Decydując się na przygotowywanie spotkania od strony kulinarnej samemu, musimy liczyć się z czasem jaki spędziemy na zakupach i gotowaniu.
Catering 2 (1)

Kiedy złożyć zamówienie?


Tutaj odpowiedź jest bardzo prosta. Im szybciej złożymy zamówienie tym lepiej. Najlepiej skontaktować się z miesięcznym wyprzedzeniem. Mamy wtedy czas na stworzenie odpowiedniej oferty dopasowanej do klienta i możemy spokojnie doprecyzować najdrobniejsze szczegóły. Zdarza się, że nawet miesiąc przed planowanym wydarzeniem termin cateringu jest zajęty, na szczęście są to sporadyczne przypadki. Oczywiście jeżeli zdarzy się, że o spotkaniu dowiadujemy się dużo później to również jesteśmy w stanie zrealizować catering ale mamy wtedy mniejsze pole do manewru. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą cateringową i do korzystania z naszych usług.